Ünlü Yazar J.K Rowling’den Bitcoin Tweet’i!

Önde gelen İngiliz yazarlarından, Harry Potter serisinin yaratıcısı J.K. Rowling bugün bir gönderiye yorum olarak “Bitcoin’in ne olduğunu anlamıyorum. Lütfen bana açıklar mısınız?” dedi. Rowling sadece bir yazar değil aynı zamanla 1 milyar dolara yakın devasa servetiyle İngiltere’nin en zenginlerindendir. Kripto yatırımcılarında heyecan yaratan durum, Bitcoin’in global kabul görmesi açısından ciddi bir önem arz ediyor. BTC hakkında internet aramalarının artması, ünlü iş adamı ve sermayedarlerin yatırım yaptığı açıklamaları ile önümüzdeki dönem yaklaşan boğanın ayak sesleri olarak algılanıyor.

Rowling’e yanıt ise Ethereum kurucusu Vitalik Buterin‘den Geldi. Buterin; “18 milyon tane bulunan dijital bir para birimidir. Herhangi bir şey tarafından desteklenmez. Tıpkı bir koleksiyon ürününün değerli olduğu şekilde değerlidir. Herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmemesini insanlar ilgi çekici buluyor. Yani herhangi bir kişi veya grup arkadaşları için gidip daha fazla para arzı ortaya süremezler veya birileri politik sebeplerle manipüle edemez” şeklinde açıkladı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz