İtalyan Bankası Bitcoin Alım Satımına İzin Verdi

Bir İtalyan Bankası bugün müşterilerin Bitcoin satın almasına, satmasına ve saklamasına olanak tanıyan özelliklerin eklediğini duyurdu. İtalyan bankası Banca Sella, Hype isimli platform aracılığı ile müşterilerinin Bitcoin alıp satmasına izin verdi. Sorumlu kripto şirketi Conio, bankanın Hype’ın tam teşekküllü bir kripto cüzdanını ilk kez entegre ettiğini iddia etti.

Conio’nun kurucu ortağı Christian Miccoli bankaların kripto para birimleri tarafından tehdit altında hissettiğini ve bu nedenle kendilerini yenilediklerini açıkladı. Ayrıca karantina altında piyasaya sürülen Hype, Bitcoin için ilk kullanım örneğine sahip olabilir. Conio’nun diğer kurucu ortağı Vincenzo Di Nicola, insanların virüs bulaşması korkusuyla artık kağıt paraya daha temkinli yaklaştıklarını söyledi ve kripto para birimlerinin gelecek için daha temiz çözümler sunabileceğini dile getirdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz