İsviçre’nin Bir Kenti Vergi Ödemelerinde Bitcoin Kabul Ediyor

İsviçre’nin Zermatt şehrinde artık vergiler Bitcoin ile ödenebilecek. Zug kentinden sonra Zermatt İsviçre’nin ikinci vergi ödemesi kabul eden şehri oldu. Zermatt yetkilileri, yeni vergi ödeme seçeneği için İsviçre’nin dev kripto finansal hizmetler şirketi Bitcoin Suisse ile iş birliği yaptı. Bu anlaşma ile birlikte Bitcoin ödemeleri İsviçre Frangı’na dönüştürebilecek.

Şirket tarafından yapılan duyuruya göre yerel vergi ödemeleri ve işlemlerinde 28 Ocak 2020’den itibaren Bitcoin kabul etmeye başladı. Vergi ödemeleri Zermatt belediye binasındaki POS cihazı ile veya çevrimiçi ödeme sistemiyle gerçekleştirilecek.

binance

Zermattt belediye başkanı Romy Biner-Hauser “Yenilikçi ve öncü ruh, Zermatt’ın kendine has özelliklerinden biridir” diyerek yeni vergi ödeme sisteminin Bitcoin tabanlı vergi ödemeleri için giderek artan talebi karşılamayı amaçladığını belirtti.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz