İsviçre Lideri Libra’nın Başarısız Bir Proje Olduğunu Söyledi

Kripto dostu ülkelerden birinin lideri olan Ueli Maurer, Facebook’un Libra projesinin şu anki formunda başarılı olma şansının olmadığını düşünüyor. 18 Haziran’da gerçekleşen duyurudan itibaren Facebook’un Libra projesi çok sert eleştirilerle karşı karşıya kaldı. İsviçre lideri de Facebook’un dijital para projesi Libra’yı eleştirdi.

İsviçre Cumhurbaşkanı Ueli geçtiğimiz günlerde 2019’un en tartışmalı kripto para biriminin şu anki haliyle hiçbir şansı olmadığını iddia etti.

binance

Ayrıca konu ile ilgili olarak Maurer, merkez bankalarının Libra projesini destekleyen para birimlerini kabul etmeyeceklerini belirtti. İsviçre lideri, Facebook liderliğindeki kripto çabasının mevcut haliyle zaten başarısız olduğunu ekledi.

Facebook’un dijital para projesi olan Libra duyurulduğu tarihten bu yana ağır eleştirilere maruz kaldı. Ancak tüm bu eleştirilere rağmen Facebook projesini 2020 yılında piyasaya sürmeyi planlıyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz