İspanya’da 100 Bitcoin ATM’si Kurulacak

İspanya
İspanya

İspanya’nın önde gelen bitcoin ödeme platformlarından biri olan Bitnovo, 2022’de 100 kripto para ATM’si kurmak için Avrupa’nın önde gelen elektronik bileşen tedarikçisi Eurocoin ile ortaklık kurdu. İspanya, Bitcoin ATM sayısı söz konusu olduğunda Avrupa’da bir numaralı ülkedir. ATM’ler, Bitcoin dışında, Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Monero’yu (XMR) destekleyecek. Kurulumun ardından İspanya, en fazla Bitcoin ATM’sine sahip ülkeler listesinde ABD ve Kanada’nın heemn arkasında 3. sırada yer alacak. CoinATMRadar tarafından sağlanan verilere göre, dünya genelinde genel olarak 34.659 kripto para ATM’si var ve 30.806 ATM ABD’de kurulu durumda. Kanada 2.261 kripto ATM’siyle ikinci sırada geliyor.

1973 yılında kurulan Eurocoin Group’un altı Avrupa ülkesinde ofisleri bulunmaktadır. CEO Fernando Dumont, çoğu ortaklığı kripto para birimi endüstrisine “stratejik bir hareket” olarak tanımlıyor. Kripto para birimlerinin geleneksel ödeme yöntemleriyle bir arada var olacağını da ekliyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz