İran’da Kripto Para Faaliyetleri Yasallaşıyor

İran Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, kripto para ticareti için yasal çerçeve çağrısında bulundu. Kabinenin Salı günü yaptığı Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısında, İran Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, ulusal çıkarları korumak ve korumak için kripto para birimi faaliyetlerini yasallaştırma gereğini vurguladı. Rouhani, ülkenin kripto ve dijital para birimleriyle ilgili yasal ve teknik gerekliliklere dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Kripto para ticaretinin risklerine dikkat çeken Rouhani, profesyonel olmayan girişlerden kaçınmak için vatandaşların kripto alanında farkındalık kazanması gerektiğini ekledi.

Rouhani, kripto para birimleri için yasal bir çerçeve oluşturmak için farklı taraflar arasında ortak bir çalışma çağrısında bulundu. Ayrıca, kripto madenciliğinin yaz sonuna kadar hala yasak olduğunu duyurdu. Ülkedeki sıcak yaz aylarında artan iç elektrik tüketimi ihtiyaçlarını karşılamak için İran, geçtiğimiz günlerde Eylül ayına kadar ülke çapında kripto madenciliğini yasakladığını açıklamıştı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBloomberg Analistinden Bitcoin Tahmini
Sonraki İçerikSolana Yüzde 20 Değer Kazandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz