IOTA Qubic’i İptal Etti – Yeni Hedef Açıklandı

IOTA vakfından yapılan açıklamada uzun bir süredir yol haritalarından olan Qubic isimli güncellemenin rafa kalktığı duyuruldu. Qubic; Quorum tabanlı hesaplamalar ile çalışan, akıllı sözleşmeler, virtual machine, katmanlar arası iletişim ve pek çok özelliği bünyesinde barındıran komplike bir güncelleme olacaktı.

IOTA’nın yeni hedefinin ise altyapıya bir an önce akıllı sözleşmeleri eklemek olduğu açıklandı. IOTA Smart Contracts ile Coordicide gelişimi üzerine kurulu bir ikinci katman çözümü üretmeyi hedefleniyor. Vakıf, Qubic’in daha fazla geliştirilmesi için önemli kaynaklar ve zaman gerektireceğini buna karşın sadece akıllı sözleşmeler kısmına odaklanan yeni yaklaşımın Iota’nın daha geniş ve daha hızlı benimsenmesini sağlayacağını söyledi.  Iota’nın 2018’de “dünyayı değiştirecek bir teknoloji” diye tanıttığı Qubic’ten vazgeçmiş olması yatırımcılar tarafında yeni bir başarısızlık olarak değerlendirildi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz