IOTA Bir Hafta İçinde Yeniden Açılmayı Planlıyor

IOTA (MIOTA) 10 Mart tarihinde yeniden açılmayı planlıyor. Hatırlayacağınız üzere IOTA ağı,ekip kullanıcı cüzdanlarının boşaltıldığı birden fazla rapor aldıktan sonra 12 Şubat’ta kapatılmıştı. Bu kapatma, ağı çalıştırmak için gerekli olan merkezi bir işlem doğrulayıcı olan Koordinatörün varlığı sayesinde mümkün oldu. Koordinatörü kapatmak, saldırganın daha fazla kullanıcı cüzdanını boşaltmasını engelledi ve çalışanlara araştırması için zaman verdi.

Uzun uğraşlar sonucunda IOTA, fiat-kripto ağ geçidi hizmeti olan Moonpay’in suçlu olabileceğini belirtti. Ağın kapanması ile artık daha fazla token’ın çalınmasını önlendi. Yaklaşık bir ay hareketsizlikten sonra IOTA 7 Mart ile 10 Mart arasında yeniden etkinleştirilecek.  Ağın kapatılması kullanıcıları ikiye böldü. Bazıları ağın çok kolay kapatılabildiğinden yakınırken diğerleri ise bu durumun çok daha büyük bir hırsızlığı önlediği için bunun olumlu bir şey olduğunu iddia ediyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz