Input Output, Edinburgh Üniversitesi’ne “Devasa” Yatırım Yapıyor

Cardano
Cardano

Özellikle Cardano blok zincirini desteklemeyi amaçlayan bir yazılım geliştirme şirketi olan Input Output, Edinburgh Üniversitesi’ne 4,5 milyon dolar yatırım yaptı. Öğrenciler ve araştırmacılar, yeni blockchain tabanlı projeler üzerinde çalışmak için fon alabilecekler. Finansman, hem Input Output hem de Edinburgh Üniversitesi’nden temsilcilerin yer alacağı bir yönlendirme komitesinin kararına göre tahsis edilecektir. Input Output topluluk başkan yardımcısı Tim Harrison, Edinburgh’dan Cuma günü daha fazla duyuru yapılmasının beklendiğini söyledi.

Input Output ve Edinburgh Üniversitesi, Şubat 2017’de bir blockchain teknolojisi laboratuvarı kurdu. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson yaptığı açıklamada, son yatırımın arkasındaki nihai amacın blockchain gelişiminin daha hızlı büyümesini mümkün kılmak olduğunu söyledi. Ağustos ayında, Input Output ayrıca 4,5 milyon $ yatırım yaptıktan sonra Stanford Üniversitesi’nde yeni bir araştırma merkezini duyurdu. Bu sayede önümüzdeki iki yıl boyunca blockchain ile ilgili projeleri finanse edebilecek.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikRipple CEO’su Kripto Endüstrisinin Mevcut Kriz Nedeniyle Daha Güçlü Olacağını Tahmin Ediyor
Sonraki İçerikDavid Gokhshtein: XRP Artık Daha Anlamlı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz