İngiltere Bankası ve Hazine Bakanlığı CBDC İçin Özel İş Gücü Oluşturdu

Birleşik Krallık
Birleşik Krallık

İngiltere Merkez Bankası ve Hazine Bakanlığı bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) araştırmak için özel bir iş gücü oluşturdu. Ortak projenin, potansiyel bir dijital para biriminin nasıl çalışacağını ve bununla ilişkili olası riskleri araştıracağı belirtildi. Yapılan açıklamaya göre CBDC için oluşturulan özel iş gücü, Birleşik Krallık’taki bir CBDC vakasının bir değerlendirmesini sağlayacak ve İngiltere’yi bu teknolojik evrimin ön saflarında tutmak amacıyla dünyadaki diğer ülkelerin kendi dijital para birimlerini nasıl geliştirdiklerini de izleyecek.

İngiltere Merkez Bankası ayrıca, bir CBDC’yi tanıtmanın teknik olmayan unsurları hakkında geri bildirim almak için bir Katılım Forumu ve bir CBDC oluşturmanın teknik zorluklarına bakmak için bir Teknoloji Forumu’nun oluşturulduğunu duyurdu. Bununla birlikte hükümet şimdilik sadece araştırma yaptıklarını, CBDC’yi uygulamaya koymak isteyip istemediklerine dair bir karar vermediklerini ifade etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikDogecoin Yüzde 38 Yükseldi
Sonraki İçerikTIME Dergisi Dijital Abonelikler İçin Kripto Parayla Ödeme Yapılmasına İzin Verdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz