İngiliz Siyasetçi Bitcoin Kullanımının Arttığına Dikkat Çekti

İngiliz siyasetçi ve Brexit Partisi lideri Nigel Farage,“Crypto Revolution” yazarı Sam Volkering ile yaptığı röportajda, Bitcoin kullanımının arttığından bahsetti. Özellikle koronavirüs pandemisi sebebiyle hükümetlerin yüksek miktarlarda para basması fiat paraları kötü etkiledi. Bunun üzerine yatırımcılar lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere dijital varlıklara yöneldi. Farage, açıklamasında hükümetlerin insanları Bitcoin’e doğru ittiğini söyledi. Koronavirüs salgını sırasında kripto para sahibi olmanın “çok önemli” olduğunu belirten Farage, Bitcoin’i “nihai kilitlenme önleyici yatırım” olarak adlandırdı.

Koronavirüs etkisiyle oluşan ekonomik huzursuzlukta hükümetler oldukça fazla para basmaları nedeniyle sürekli eleştiriliyor. Bununla birlikte fiat para birimlerinin düşüşü yatırımcıların lider kripto para birimi Bitcoin’i tercih etmesini sağlıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz