IMF Başkanı: Bitcoin Para Değil

IMF
IMF

IMF’den Kristalina Georgieva, Bitcoin eleştirisini artırdı. Reuters’ın bildirdiğine göre Uluslararası Para Fonu (IMF) genel müdürü Kristalina Georgieva, İtalya’nın Bocconi Üniversitesi tarafından düzenlenen sanal bir etkinlik sırasında Bitcoin’in para olarak kabul edilemeyeceğini söyledi. Georgieva, Bitcoin benzeri kripto para birimlerinin böyle bir rolü yerine getiremeyecek kadar volatil olduğunu belirtti. Temmuz ayında Georgieva, Bitcoin’in küresel rezerv para birimi olarak kalacağını tahmin etmişti. IMF ekonomistleri yakın tarihli bir gönderide kripto para birimlerinin çoğalmasıyla ilişkili bir dizi riskin ana hatlarını çizdiler.

Bu arada 2019’dan beri IMF’nin başında olan Georgieva’nın veri hilesi iddialarıyla bağlantılı büyük bir skandalla başı dertte. Ekonomist, Dünya Bankası CEO’su olarak görev yaptığı dönemde, Çin’in sıralamasını yükseltmek için çalışanlarını veri üretmeye teşvik ettiği iddia edildi ancak Georgieva suçlamaları şiddetle reddetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz