İlk Litecoin Yerel Visa Kartı Piyasaya Sürülüyor

İlk Litecoin (LTC) yerel Visa banka kartı BlockCard tarafından piyasaya sürülüyor. Litecoin CEO’su Charlie Lee, konu ile ilgili olarak bunun ikinci girişimleri olduğunu söyledi. LitePay ile daha önce bir banka kartı çıkarmak için çalıştıklarını belirten Lee şirketin iflas etmesiyle kartı piyasaya süremediklerini açıkladı. Lee ayrıca bu Litecoin yerel banka kartı ile para birimini destekleyen diğer kripto kartları arasındaki farkı açıkladı.

Lee, Litecoin’i destekleyen başka kripto banka kartlarının da olduğunu söyledi ancak bu kartların yalnızca LTC ile finansmanını desteklediğini belirtti. Yeni kartın ise yerel olarak LTC desteklediğini belirten Lee böylelikle kullanıcıların fonlarının kartı kullanana kadar LTC’de tutulacağını ifade etti. Bununla birlikte Lee açıklamasında “Litecoin maksimalisti” diye bir şey olmadığını dile getirdi ve çoğu Litecoin kullanıcısının lider kripto para birimi Bitcoin’i desteklediğini söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz