Huobi ve OKEx Çin’deki Bazı Hizmetlerini Askıya Aldı

Çin hükümetinin Bitcoin madenciliği ve ticaretini durdurma sözü vermesinden birkaç gün sonra, Huobi ve OKEx kripto para borsaları Çinli kullanıcılarının bazı hizmetlerine erişmesini engellemeye başladı. Huobi, “piyasadaki son dinamik değişiklikleri” gerekçe göstererek, “yatırımcıların çıkarlarını korumak” için “belirli pazarlardaki kullanıcılar” için kripto türevlerinin alım satımını geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Huobi özellikle Çin’de türev işlemlerini durdurduğundan bahsetmedi ancak, trader’ların kısıtlamaları bildirdiği tek ülke Çin oldu. Borsa sözcüsü, şirketin madencilik havuzu hizmeti olan Huobi Pool’un Çinli kullanıcıların madenci satın almasını ve depolamasını engellediğini de sözlerine ekledi. Ayrıca OKEx borsası, eşler arası platformunda Çinli kullanıcılar için OKB token’inin geçici olarak kaldıracağını söyledi.

Kısıtlamalar, bu hafta Çin’den gelen ve her ikisi de kripto piyasasını düşüşe sürükleyen iki önemli gelişmenin ardından başladı. Geçen hafta, üst düzey bir Çinli düzenleyici, Bitcoin madenciliği ve ticaretini kısıtlayarak önemli bir piyasa düzeltmesine neden oldu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz