Huobi ve OKEx Borsalarından Kullanıcılarına Tazminat

Huobi ve OKEx, iki hafta önce kripto piyasası çöküşü sırasında yaşanan sistem arızası nedeniyle para kaybeden yatırımcılarının zararlarının telafi edileceğini duyurdu. 12 Mart tarihinde yaşanan büyük çöküşe hiçbir kripto para borsası hazır değildi. Bu nedenle Huobi ve OKEx borsaları birçok trader’ın önemli kayıplar vermesine neden oldu. 23 Mart Pazartesi günü, bazı kişiler Huobi Çin ofisinin önünde toplandı ve şirketin haklarını gözardı ettiğini söyledi.

Bunun üzerine iki borsa da kullanıcılarının şikayetlerini işleme koymak ve zararlarının telafi edilmesi için ekipler oluşturmaya başladı. Bununla birlikte, Huobi borsası sistem sorunu nedeniyle fon kaybeden herhangi biri şikayetlerini [email protected] adresinden yapabileceğini açıkladı. Malta merkezli OKEx ise bunun temel nedenini araştırdığını ve bu tür olayların tekrarlanmayacağından emin olduğunu söyledi. Ayrıca şirket piyasa çöküşünde işlemleri başarısız olan herhangi bir kullanıcının tazminat alacağını belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz