HSBC Kullanıcılarının MicroStrategy Hisse Senetleri Almasına İzin Vermiyor

HSBC, kullanıcılarının hazine varlıklarının çoğunun Bitcoin’de olması nedeniyle MicroStrategy şirketinde hisse senetlerini alıp satmasına izin vermedi. Reuters, bankanın Bitcoin varlıkları nedeniyle artık kullanıcılarının MicroStrategy hisselerini alıp satmasını istemediğini doğruladı. Bundan sonra banka kullanıcıları bu tür varlıkları ellerinde tutmaya veya satmaya devam etmelerine rağmen artık satın alamayacaklar. Reuters tarafından bugün yayınlanan bir açıklamada, HSBC’nin dijital paralara doğrudan maruz kalma gibi bir arzusu olmadığını ifade etti.

İlk olarak geçtiğimiz ağustos ayında Bitcoin satın alan MicroStrategy, şimdilerde 91.000’den fazla BTC’yi kontrol ediyor; kripto para birimi hazinesinin %80’ini oluşturuyor, bu da şirketin günlük servetinin Bitcoin’in piyasa fiyatına bağlı olduğu anlamına geliyor. MicroStrategy, Bitcoin’in fiyatı rekor seviyelere yükselirken 2.2 milyar dolarlık yatırımı 5.5 milyar dolara yaklaştı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz