HSBC CEO’su CBDC’leri Destekledi

HSBC
HSBC

Bankacılık devi HSBC, küresel stabilcoin endişelerinden bahsetti ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) destekledi. Toplam varlıkları 3 trilyon ABD doları olan en büyük Avrupa bankası olan HSBC, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) gelişimini teşvik ederken kripto para birimi konusunda şüpheci bir duruş benimsedi. HSBC Group CEO’su Noel Quinn CBDC çabalarının “dijital paranın yeni biçimi” olduğunu belirtti. Banka stablecoin’ler ve kripto paralara kıyasla ülkelerin çıkardığı CBDC’leri destekledi.

CEO, sabit paraların ve kripto para birimlerinin, endüstrinin benimsenmesi daha da büyüdükçe ilgili risklerin kapsamına eşdeğer bir düzenleme gerektireceğini söyledi. Quinn, kripto konusundaki şüphelerini dile getirirken, HSBC’nin sınır ötesi ödeme deneyimini ve küresel CBDC gelişimini derinleştirmeye devam edeceğini vurguladı. Banka CBDC projelerine katkıda bulunmak için Birleşik Krallık, Fransa, Kanada, Singapur, Çin anakarası, Hong Kong, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri de dahil olmak üzere birçok merkez bankasıyla aktif olarak çalıştığını kaydetti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikAvalanche Yüzde 30 Toparlandı
Sonraki İçerikEthereum’un NFT’leri Solana’ya Taşınabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz