Hisse Senetleri, Bitcoin Düşüşünün Nedeni Olabilir

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in geçen yılın sonunda başlayan %17’lik düzeltmesi çok sayıda analist ve profesyonel trader için sürpriz değildi, ancak aynı zamanda böyle bir düşüşün arkasındaki nedenler belirsizdi. TradingView verilerine göre, mevcut düzeltme hisse senetleri yüzünden olabilir. Korelasyon ilk bakışta bariz görünmese de, 5 Ocak’tan bu yana Bitcoin ve S&P 500’ün hareketi karşılaştırıldığında, korelasyonda güçlü bir artış bulundu.

FED’in faiz kararı Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini doğrudan etkilemese de, traderların portföylerine anlık olarak yansıttıkları hala güçlü bir riskten kaçış sinyalidir. FED’in açıklamasıyla birlikte, traderlar, her iki tür varlığın fiyatını aşağı çeken kripto para birimleri ve hisse senetleri gibi tüm risk altındaki varlıklardan çıkmaya karar verdiler. Korelasyon göstergelerine göre Bitcoin şu anda NASDAQ ve S&P 500 gibi endekslerde neredeyse %60’lık bir korelasyonla hareket ediyor. Kısa bir süre 39.650 dolara düştükten sonra, Bitcoin %5’ten fazla toparlandı ve şimdlerde 41 bin dolar civarında ilem görmeye devam ediyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz