Hindistan’daki Kripto Yatırımları Yüzde 19.900 Arttı

Hindistan
Hindistan

Blockchain adli tıp firması Chainalysis’in verilerine göre, Hindistan’daki kripto yatırımları geçtiğimiz bir senede %19,900’e kadar artarak 200 milyon dolardan yaklaşık 40 milyar dolara yükseldi. Ülkenin merkez bankasının sürekli olarak kripto para birimlerini yasaklamakla tehdit etmesi ve Hindistan’daki kriptonun durumuyla ilgili düzenleyici belirsizliğine rağmen ülkede kripto yatırımları artmaya devam etti. Bilindiği üzere Hindistan Merkez Bankası (RBI), Nisan 2018’de yerel finans kurumlarının kripto şirketlerine hizmet vermesini yasakladı. Geçen ay RBI, bankalara kripto şirketleriyle çalışmalarını yasaklayan 2018 genelgesini görmezden gelebileceklerini söyleyerek geri adım atsa da, Hindistan’ın sonraki adımlarına ilişkin belirsizlik devam ediyor.

Chainalysis’in verileri, yetkililerin aksine hızla kripto paraları benimseyen 18-35 yaş arasındaki Hintlilerin sayısının arttığını gösterdi. Yerel borsa ZebPay’in kurucu ortağı Sandeep Goenka, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Süreç çok basit olduğu için yatırımcılar kriptoya yatırım yapmayı altından çok daha kolay buluyorlar” dedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBloomberg Analistine Göre Çin Baskısı Uzun Vadede Bitcoin’i Yükseltecek
Sonraki İçerikAltın Uzmanı Trey Reik’ten Bitcoin Yorumu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz