Hindistan’da Kripto Para Yasağı Kalktı!

Hindistan’da yüksek mahkeme;, Hindistan merkez bankası (RBI) tarafından koyulan kripto para alım satımı hakkındaki yasağın anayasaya aykırı olduğuna karar vererek yasağı kaldırdı.

Merkez bankası tarafından ilk olarak Nisan 2018’de getirilen yasağa göre, ülkenin bankalarının ve diğer finansal kurumların hiçbirinin kripto para birimleri ile ilgili hizmet vermesine izin verilmiyordu. Yatırımcıların kripto para alım satım yapması yasaklanmıştı. Piyasaya girmek isteyen yeni yatırımcının elini kolunu bağlayan bu karar sonunda üst mahkeme tarafından kaldırıldı ve 1.3 milyar nüfüslu Hindistan’da isteyen yatırımcı rahat rahat kripto para alıp satabilir hale geldi.

binance

Bitocin ve altcoinler için ciddi önem arz eden bu durum sonrasında Binance’in ortağı Hindistan merkezli borsa parası olan WazirX (WRX) ; neredeyse %50 yükselerek en fazla yükselişi gerçekleştiren para oldu. Bitcoin şimdilik sabit dursa da fiyatın bu durumdan olumlu etkileneceğine kesin gözüyle bakılıyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz