Hindistan Kripto Parayı Yasaklayabilir

Hindistan
Hindistan

NBC TV18’in bildirdiğine göre, Hindistan hala kripto para birimlerini yasaklamayı düşünüyor. Maliyeden sorumlu devlet bakanı Pankaj Choudhary, kripto para birimlerini düzenlemek için oluşturulan üst düzey bir hükümet komitesinin tavsiyelerine uyup uymayacaklarına henüz karar vermediklerini söyledi. 2019 yılında, bakanlıklar arası bir komite (IMC), taslak raporunda Bitcoin benzeri kripto para birimlerine genel bir yasak getirilmesini önerdi. Bu yasak, dijital para birimlerinin tutulması ve madenciliği için olası cezaları içerir.

Mart ayında Reuters, Hindistan’ın raporla uyumlu bir yasa çıkarmaya hazır olduğunu bildirdi. Aynı ay içinde Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, tüm kripto para birimlerini kapatmanın Hindistan’ın izlediği yol olmadığını dile getirdi. Bu arada, Başbakan Narendra Modi dün erken saatlerde kupon tabanlı bir dijital ödeme sistemi olan e-RUPI’nin başlatıldığını duyurdu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz