Hindistan Kripto Para Düzenlemesi İçin Bir Komite Oluşturuyor

Hindistan kripto para birimlerini düzenlemek için özel bir komite kuruyor. The Economic Times’ın bir raporuna göre, Hindistan hükümeti, Hindistan’ın kripto para birimleri üzerindeki kapsamlı yasağını yeniden düşünme sürecinde. Ayrıca Hindistan yeni varlık sınıfını düzenlemeye odaklanacak özel bir komite oluşturabilir.

Raporda Hindistan hükümetinin kripto para birimlerini düzenlemek için bir grup oluşturduğu ve genel bir yasaktan uzaklaştığı bildirildi. Konuyla ilgili bilgisi olan bir hükümet yetkilisi, kripto kullanımında tam bir yasaktan ziyade yeni bir bakışa ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Kripto panelinin bileşimi bilinmemekle birlikte, The Economic Times’ın raporunda Hindistan’ın maliye ve kurumsal ilişkiler bakanı Anurag Thakur’un yer alabileceği belirtildi. Son olarak Hindistan Kurumsal İlişkiler Bakanlığı, Hindistan’da bulunan tüm şirketlerin Nisan ayı başından itibaren kripto varlıklarını ve işlemlerini açıklaması gerektiğini bildirdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz