Hindistan, Hükümet Onayını Almayan Kripto Para Birimlerini Yasaklayabilir

Hindistan
Hindistan

Hükümet tarafından onaylanmayan kripto para birimlerinin tutulması ve ticareti yakında Hindistan’da yasa dışı hale gelebilir. Bilgili bir kaynağa atıfta bulunan Reuters raporuna göre, yatırımcıların kripto para birimlerini borsalarda tutmaları veya takas etmeleri için yakında Hindistan hükümeti tarafından onaylanması gerekebilir. Böyle bir gereklilik, muhtemelen yüzlerce dijital traderı Hint kripto topluluğu için kullanılamaz hale getirecektir. Kaynak, katı kurallara uymamanın cezalarla sonuçlanacağını belirtti.

Uzun zamandır beklenen kripto para yasa tasarısının parlamentonun kış oturumunda sunulması bekleniyor. Hükümetin kripto tutma, alım satım ve madenciliğe kapsamlı bir yasak getirme planında geri adım attığı bildirilse de, tam bir U dönüşü yapmaktan çok uzak görünüyor. Bu arada Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre Hindistan özel olarak çıkarılan kripto paraları yasaklarken bir merkez bankası dijital para biriminin önünü açabilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz