Hindistan Dijital Para Olasılığını Araştırmaya Başladı

Hindistan Merkez Bankası, kripto ticareti yasağını kaldırmasının üzerinden bir yıl geçtikten sonra dijital para birimi ihtiyaç olup olmadığını araştırmaya başladı. 25 Ocak tarihinde yayınlanan makaleye göre, Hindistan Merkez Bankası fiat paranın dijital bir versiyonuna ihtiyaç olup olmadığını incelemeye başladı. Banka, bir ihtiyaç bulursa dijital para birimini kullanmanın yollarını arayacağını ekledi. Bununla birlikte yayınlanan yazıda banka dünya çapında kripto para birimlerinin artan bir popülariteye sahip olduğunu kabul etti ancak düzenleyicilerin kripto paralara şüpheli yaklaştıklarını ifade etti.

Hindistan hükümeti dijital para birimleriyle karmaşık bir ilişki yaşadı. Mart 2020’de, ülkenin yüksek mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası’nın Nisan 2018’den itibaren kripto şirketlerine uyguladığı kripto para yasağını etkili bir şekilde kaldırdı. Şimdi ise banka kendi dijital varlığını çıkarabilir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikMarathon Patent Group Bitcoin’e 150 Milyon Dolar Yatırım Yaptı
Sonraki İçerikAndrew Bailey: Henüz Kalıcı Bir Kripto Para Birimi Tasarlanmadı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz