Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’dan Kripto Paralara Vergi Açıklaması

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, CNN Türk kanalında yakında çıkacak olan kripto para vergilendirilmesinden bahsetti. Elvan yerel kripto para borsalarının 10 bin Türk Lirasını yani 1.200 doları aşan işlemleri bildirmesi gerektiğini belirtti. Elvan düzenlemenin ne zaman yürürlüğe gireceğini veya sınırın nasıl hesaplanacağını söylemedi. Ancak açıklandıktan sonra borsaların bu bilgileri hükümete bildirmek için on günü olacağını belirtti.

Elvan, hükümetin kripto trader’larını “kötü niyetli” olduğunu düşünmediğini belirterek, ülkenin kripto kara para aklamayı önleme kurallarının çoğunlukla dünyanın standart belirleyicisi olan Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından yayınlanan son yönergelere göre modellendiğini açıkladı. Elvan ayrıca kripto yatırımcılarını korumak için düzenlemeler çıkaracaklarını ifade etti. “İnsanlar kendilerini kripto konusunda eğitmeli” dedi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikCiti Kripto Para Hizmetleri Başlatmayı Planlıyor
Sonraki İçerikBinance CEO’su Borsanın Genel Merkezi Olmadığını Yineledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz