ABD Hazine Bakanı Stablecoin’leri Konuşmak İçin Düzenleyicilerle Toplantı Yapacak

Janet Yellen
Janet Yellen

Hazine Bakanı Janet Yellen, önümüzdeki hafta stablecoin’ler üzerinde tartışmaya hazırlanıyor. Yellen, 19 Temmuz’da stablecoin’leri tartışmak için birden fazla finansal düzenleyiciyle bir araya gelecek. Yellen, kullanıcılar, piyasalar veya finansal sistem için oluşturabilecekleri riskleri azaltırken stablecoinlerin potansiyel faydalarını değerlendireceklerini paylaştı. Hızlı büyümeleri nedeniyle dijital varlıkları düzenlemek için birden fazla ajansın birlikte çalışmasının önemli olduğunu ifade etti.

Yellen, dijital varlıklardaki hızlı büyüme ışığında, ajansların bu sektörün düzenlenmesi ve yeni otoriteler için herhangi bir tavsiyenin geliştirilmesi konusunda iş birliği yapmasının gerekli olduğunu belirtti. Bitcoin’in verimsiz olduğunu söyleyen Yellen, sene başındaki onay duruşması sırasında kripto para birimlerinin yasa dışı kullanım durumlarının endişe yarattığını söylemişti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz