Hashdex Hibrit Bitcoin ve Ethereum ETF Başlatmayı Planlıyor

0
88
Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Brezilyalı kripto para birimi varlık yöneticisi Hashdex, Bitcoin ve Ethereum’un değerini izleyen hibrit bir spot borsa yatırım fonu (ETF) başlatmayı planlıyor.

Başvuruda, spot kripto varlıklarının eşler arası veya başka bir temelde veya bir kripto varlık platformu aracılığıyla doğrudan edinilmesi, tutulması ve ticaretinin aksine, kamu menkul kıymetler piyasası aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapılmasının önerildiği belirtildi.

Hashdex Nasdaq Kripto Endeksi ABD ETF’si kapitalizasyon ağırlıklı olacak ve Bitcoin (BTC) portföyün %70,54’ünü oluşturacak. Bu, piyasa değerindeki değişiklikleri yansıtacak şekilde üç ayda bir ayarlanacaktır.

Hashdex ayrıca diğer dijital para birimlerinin de karışıma ekleneceğini göz ardı etmedi. Ancak bu tür değişikliklerin öncelikle SEC tarafından onaylanması gerekiyor.

Varlık yöneticisinin Brezilya merkezli kripto endeksi ETF’si, Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra Solana (SOL), XRP, Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Polygon (MATIC) gibi varlıkları içeriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz