Güney Kore’de Bitcoin 71 Bin Dolara Ulaştı

Güney Kore
Güney Kore

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), “Kimchi primi” sebebiyle Güney Kore’deki Upbit borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 79.422.000 won’a yani 71 bin dolara ulaştı. Kimchi primi, Bitcoin’in Güney Kore borsalarındaki fiyatı ile diğer küresel ticaret yerlerindeki devam eden oran arasındaki farkı temsil eder. Tutarsızlığın nedenleri karmaşıktır, ancak nihayetinde ülkenin borsalarına özgü ticaret sınırlamalarından ve yerli sermaye kontrollerinin varlığından kaynaklanmaktadır. Yerel ve küresel kripto fiyatları arasındaki farkı gösteren “kimchi primi” şu anda %23’ün üzerine yükseldi.

Kimchi primi 8 Ocak 2018’de zirveye ulaştıktan sonra bir ay içinde Bitcoin % 49’un üzerine düştü ve yıl sonuna kadar ayı piyasasında kaldı. Bu nedenle bugün Kimchi priminin yeniden yükselişe geçmesi piyasayı korkuttu. Ancak kripto para analistleri kripto para piyasalarının 2018 yılından bu yana önemli bir büyüme kaydettiğini savundu ve Kimchi priminin Bitcoin’i etkilemeyeceğini belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz