Güney Kore Merkezli Coinbit Borsasına Dolandırıcılık İddiası

Güney Kore’nin en büyük üçüncü kripto para borsası Coinbit’e, dolandırıcılık iddialarının ardından polis tarafından el kondu. Seoul Shinmun tarafından 26 Ağustos’ta yayınlanan bir rapora göre, borsadaki işlem hacminin % 99’u wash trading yoluyla yapıldı yani borsanın hacimleri tamamen sahte. Borsanın sahibi Başkan Choi Mo ve yönetim ekibi tarafından yapılan ticaret ve piyasa manipülasyonunun 100 milyar won’u yani 84.26 milyon doları bulduğu bildirildi. Ayrıca polisler Coinbit’in Seul’ün Gangnam bölgesindeki merkezi de dahil olmak üzere bir dizi mülke arama yaptı ve el koydu.

Mayıs ayında içeriden biri tarafından borsada sahte ticaret olduğundan şüphelenildi. Bunun üzerine yapılan araştırmada Ağustos 2019 ile Mayıs 2020 arasında, Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinin işlem gördüğü Exchange 1’deki işlemlerin % 99’unun ilgili para yatırma ve çekme detaylarına sahip olmadığı bulundu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz