Güney Kore Kripto Borsalarına Kısıtlama Getirdi

Güney Kore
Güney Kore

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarına karşı yeni kısıtlayıcı önlemler açıkladı. Bu düzenlemeye göre Güney Kore’de faaliyet gösteren kripto borsaları ilgili finansal düzenleyicilerden izin almak zorunda kalacak.

FSC, Güney Kore merkezli olmayan ve yerel finansal düzenleyicilerden onay almayan kripto borsalarının 25 Eylül’den itibaren yerel kullanıcılara hizmet vermelerinin yasaklanacağını söyledi. Güney Kore Ulusal Meclisi’ndeki bir politika komitesine sunulan açıklamaya göre, Mart ayında getirilen yükümlülüklere uymayan ülkedeki kripto varlık hizmet sağlayıcılarına yaptırım uygulanacak. Açıklama, kripto para borsası Binance için de geçerli. Borsa işleten kripto para birimi şirketleri, kara para aklama ile mücadeleden sorumlu olan Mali İstihbarat Birimi’ne (FIU) kaydolmak zorunda kalacaklar. Söz konusu yükümlülük uyarınca bu şirketlere altı ay içinde faaliyette bulunma yetkisi verilmesi gerekecektir.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerik“Yatırımcılar Kriptolara Uzun Vadeli Yatırım Yapıyor”
Sonraki İçerikGlobal X Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz