Güney Kore CBDC İçin Çalışıyor

güney kore
güney kore

Reuters’in bildirdiğine göre Güney Kore Bankası, pilot platformunu başlatmaya hazırlanarak bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirmeye yaklaşıyor. Banka bir tasarruf hesabı açma ve fon transferi gibi dahili bankacılık işlemlerini simüle eden testler gerçekleştirecek. Ayrıca mobil ödeme işlemlerine de odaklanacak.

Güney Kore’nin merkez bankası şu anda dijital bir kazancı test etmek için bir ortak arıyor. Şubat ayında banka, CBDC’leri çevreleyen yasal konular hakkında bir araştırma raporu yayınladı. Bir Güney Kore Bankası yetkilisi, nakit olarak yapılan ödemelerde önemli bir düşüş yaşandığını belirtti ve bu nedenle, ödemeler söz konusu olduğunda hızlı değişikliklere ihtiyaç olduğunu ifade etti. Ayrıca Çin ve İsveç gibi ülkeler zaten CBDC’lerini denerken, ABD Federal Rezervi bu yaz dijital bir dolar üzerine bir araştırma raporu yayınlamaya hazırlanıyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz