Güney Kore Bankası Blockchain Geliştirme Şirketi İle Ortak Oldu

Güney Kore’nin toplam varlıklara göre dördüncü en büyük borç veren bankası Woori Financial Group, kripto para saklamaya girişen kurumların büyüyen listesine katıldı. Woori Financial Group tarafından 11 Temmuz’da yayınlanan bir rapora göre, büyük bankacılık grubu, D-Custody adlı bir ortak girişim oluşturmak için yerel blockchain geliştirme şirketi Coinplug ile ortaklık kurdu. Ortaklık girişimi bu ayın içinde dahil edilecek.

Woori Bank, kripto gözetimine geçerek, gelişen varlık sınıfına maruz kalan büyük Güney Koreli şirketler arasında kripto para birimi koruma çözümleri için artan talepten yararlanmak istiyor. Kore Dijital Varlık COO’su Cho Jin-seok, kripto saklamanın ticaretten daha öngörülebilir olduğunu iddia etti, bu yüzden yerel bankaların bunu benimsediklerini ifade etti. Woori Bank’tan önce KB Financial Group, kripto saklama piyasasına girmek için aynı yolu izledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz