Grayscale Bitcoin Trust, ETF Reddi Sonrası Düşüşte

Grayscale Bitcoin Trust’ın hisseleri, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun spot piyasaya Bitcoin ETF’ye geçiş başvurusunu reddetmesinin ardından %35 değer kaybetti. Mevcut düşüşün Grayscale’in geçişin neden gerçekleşmesi gerektiğine ilişkin birincil argümanlarından biri olduğu göz önüne alındığında, durum ironik. Bir CNBC raporuna göre, şirket geçen ay SEC ile özel bir toplantı yaptı ve Bitcoin Trust’ı bir ETF’ye dönüştürmenin, tutarsızlığı ortadan kaldırarak yatırımcılar için potansiyel olarak 8 milyar doların kilidini açabileceğini savundu.

O zamanlar GBTC hisseleri, firmanın altında yatan Bitcoin’e karşı kabaca %25 daha düşük işlem görüyordu. Ancak dün Grayscale’in dün geceki net varlık değerinin hesaplanmasına göre bu indirim %35’e kadar çıktı. Spesifik olarak, hisse başına Bitcoin 18,62 dolar iken, her bir hissenin piyasa fiyatı sadece 13,32 dolardı. Bu arada, SEC’in Grayscale’in ETF başvurusunu reddetmesinin ardından Bitcoin fiyatı düşmeye devam etti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikVanEck, Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Yeniden Düzenledi
Sonraki İçerikShiba Inu Yanma Oranı Yüzde 230 Arttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz