Grayscale Bir Günde Kriptoda 2.1 Milyar Dolar Kaybetti

Büyük kripto para fonu Grayscale, yalnızca bir günde 2,1 milyar dolarlık kripto varlığı kaybetti ve çıkışlar bir süredir devam ediyor. Barry Silbert’in Digital Currency Group’un yan kuruluşu olan büyük yatırım fonu Grayscale, kriptoda 2,1 milyar dolarlık çıkış gördü. 28 Mayıs itibariyle, şirketin kripto varlıklarının büyüklüğünün bir günde 36.2 milyar dolardan 34.1 milyar dolara düştü. Ayrıca Bybt analitik platformu tarafından sağlanan veriler, Grayscale kripto trust çıkışlarının yalnızca son 24 saatte veya geçen hafta değil, aynı zamanda geçen ay da gerçekleştiğini gösterdi.

Bu arada lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ay başında 58 bin dolarlık zirveye ulaştı ancak daha sonra düşüşe geçti. Büyük ölçüde CO2 emisyon faktörü tarafından tetiklendi ve Elon Musk’ın Tesla için ödeme olarak BTC’yi kabul etmeyi bıraktığını açıklaması Bitcoin’in düşüşünü hızlandırdı. Ardından Çin hükümeti ve Japonya Merkez Bankası başkanının Bitcoin açıklamaları kripto paranın 35 bin dolara gerilemesine neden oldu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz