Grayscale 5 Milyar Dolardan Fazla Kripto Paraya Sahip

Dijital varlık yönetimi firması Grayscale Investments’in 5.1 milyar dolardan fazla kripto para birimine sahip olduğu öğrenildi. 2013 yılında mevcut CEO’su Barry Silbert tarafından kurulan Grayscale şirketi kuruluşundan bu yana Bitcoin’e büyük yatırımlar yaptı. Firma yalnızca Temmuz ayında şirkete 1 milyar dolardan fazla yatırım ekledi. Bununla birlikte 4.3 milyar dolar ile Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), yönetim altındaki tüm varlıkların %84’ünden tek başına sorumlu. Böylelikle Grayscale şirketi madencileri geride bırakarak lider kripto para birimi Bitcoin’i rekor oranlarda biriktiriyor.

Ayrıca Grayscale CEO’su Silbert, konu ile ilgili olarak 2013 senesinde bir Bitcoin yatırım fonu başlattıkları için insanların firma yetkililerinin deli olduğunu düşündüklerini söyledi ancak Grayscale olarak şimdilerde 5 milyar doları aşan bir dönüm noktasına geldiklerini vurguladı.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz