Google’da Bitcoin Aramaları Azaldı

Bitcoin için yapılan Google aramalarının sayısı Mart öncesi seviyelere kadar indi bu da lider kripto paraya olan ilginin tekrar azalma eğrisinde olduğunu gösteriyor. Google Arama Trendleri verilerine göre, Bitcoin aramaları önceki seviyelere kadar düştü. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz Mart ayında Google aramalarında “Bitcoin” terimi özellikle de 12 Mart tarihinde yaşanan piyasa çöküşünün ardından en çok aratılan kelime oldu.

Bununla birlikte Mart ayı boyunca koronavirüs pandemisi nedeniyle hükümetler tarafından uygulanan karantina da Bitcoin’in fiyatını etkiledi ve bu da Google aramalarına etki etmiş olabilir. Öte yandan Bitcoin kaybettiklerinin çoğunu toplamasına rağmen şimdilerde kripto paraya olan ilgi Mart ayı öncesi seviyelere kadar inmeye devam ediyor. Bitcoin’e olan ilgilinin özellikle yarılanma günü yaklaştıkça ve sonrasındaki dönemde ciddi oranda artması bekleniyor

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz