Google, 8 Kripto Uygulamasını Yasakladı

Google
Google

Google, yasa dışı bir bulut madenciliği hizmeti için ücret talep ederek kripto meraklılarını kandıran ve dolandırıcılık olduğu iddia edilen 8 mobil uygulamayı Play Store’dan kaldırdı. Hileli mobil uygulamalar, yüksek başarı oranları ile dikkatsiz kullanıcıları yanıltmak için artık popüler bir yöntem haline geldi. Trend Micro’nun en son araştırması, meşru bir bulut madenciliği hizmeti çalıştırmak gibi sahte bir bahaneyle aylık ücret alarak kripto kullanıcılarını dolandıran sekiz Android uygulamasını keşfetti.

Konuyla ilgili daha fazla analiz, uygulamaların insanları var olmayan bir bulut madenciliği hizmeti için ödeme yapmaya zorladığını ortaya çıkardı. Rapora göre, kullanıcılardan yalnızca aylık yaklaşık 15 dolarlık bir ücret alınmıyor, aynı zamanda “artan madencilik yetenekleri” sağlamak için daha fazla ödemeye tabi tutuluyordu. Bildirilen sahte kripto uygulamaları arasında BitFunds, Bitcoin Miner, Daily Bitcoin Rewards, Crypto Holic, MineBit Pro, Bitcoin 2021 ve Ethereum Pool Mining Cloud gibi madencilik hizmetleri yer alıyor. Liste ayrıca Bitcoin Pool Mining Cloud Wallet adlı bir kripto cüzdan hizmetini de içeriyor.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz