Google Hackerlara Karşı Uyardı

Google
Google

Bu haftanın başlarında yayınlanan bir Google Raporu, kripto para birimi madenciliği için kullanılan saldırıya uğramış bulut hesaplarıyla ilgili endişeleri dile getirdi. Raporda hackerların güvenliği ihlal edilmiş Bulut hesaplarıyla kripto para birimi madenciliği yaptığı belirtildi. Son 50 örnek, vakaların %86’sının bilgisayar korsanlarının hesaplarla kripto para madenciliği yaptığını ortaya çıkardı. Google Siber Güvenlik Eylem Ekibi tarafından yayınlanan raporun, “kuruluşların bulut ortamlarının en iyi şekilde korunmasını sağlayan eyleme dönüştürülebilir istihbarat sağlamayı” amaçladığını söyledi.

Tespit edilen diğer siber tehditler arasında kötü amaçlı yazılım, internette yetkisiz içerik barındırma, spam ve DDoS botları başlatma sayılabilir. Google’ın Tehdit Analizi Grubu, geçen ay bilgisayar korsanlarının kripto para dolandırıcılığını yaymak için YouTube hesaplarına girdiği konusunda uyardığında benzer alarmlar verdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz