Google, CME Group’a 1 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Google
Google

The Wall Street Journal’a göre Google, Aralık 2017’de CBOE ile birlikte Bitcoin vadeli işlemlerini başlatan ilk platform olan CME Group’a 1 milyar dolar yatırdı. Yatırımla birlikte, CME temel ticaret sistemini Google Cloud’a kaydırdı. CME, her gün işlemlerde trilyonlarca ABD dolarının dolaştığını gören piyasalarla çalıştı.

CME, her gün işlemlerde trilyonlarca ABD dolarının dolaştığını gören piyasalarla çalışır. Şirketlerin ortaklığı, CME’nin yeni müşteriler bulmasını, işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesini ve Google teknolojisine dayalı yeni ticaret araçları oluşturmasını kolaylaştıracak. CME Group’un piyasa değeri yaklaşık 80 milyar doları buluyor ve bu platform en değerli borsa operatörü. Google Cloud ise dördüncü en büyük bulut hizmetleri sağlayıcısıdır.Gartner Inc verilerine göre 2020 yılında dünya genelinde bulut altyapısı gelirlerinin %6,1’ine sahip.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz