Goldman Sachs’ın Eski CEO’suna Göre Bitcoin İşe Yarayabilir

Goldman Sachs’ın eski CEO’su Lloyd Blankfein, yeni bir röportajda Bitcoin’in işe yarayabileceğini söyledi ancak lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili endişelerini de dile getirdi. CNBC’deki Squawk Box programına katılan Blankfein, Bitcoin’in işe yarayabileceğini ancak bir değer deposu olması için şu anda bazı kriterleri karşılamadığını ifade etti. Bitcoin’in volatil bir varlık olduğuna dikkat çeken Blankfein, Bitcoin’in bu ayın başında yaklaşık 10 bin dolarlık düşüş kaydettiğini hatırlattı.

Blankfein Bitcoin’in anonim yapısı nedeniyle insanlara gizli bir şekilde işlem yapmayı sağladığını belirtti. Blankfein açıklamasında “Kuzey Korelilere mi, El Kaide’ye mi yoksa Devrim Muhafızlarına mı ödeme yaptığınızı bilmiyorsunuz” dedi. Yine de Blankfein ileride Bitcoin’in ana akıma girebileceğini ancak bunun için Bitcoin’in özgürlük ve gizlilik gibi temel özelliklerinden feragat etmesi gerebileceğini dile getirdi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz