George Floyd’un “Anısına” Token Piyasaya Sürüldü

ABD’nin Minneapolis şehrinde bir polis tarafından öldürülen siyahi vatandaş George Floyd’un token’i piyasaya sürüldü. ABD’deki gergin durumdan yararlanan fırsatçılar “George Floyd Token (FLYD)” isimli token projesini oluşturdular.

Kısa süre önce yaşanan polis cinayetinden sonra ABD’de çok fazla sayıda insan siyahi haklarını desteklemek için protestolara başladı. Kripto topluluğu bir bütün olarak protestolara büyük destek oldu ve sektörün bazı önde gelen isimleri bağışta bulundu.

binance

Ancak bazı fırsatçılar bunu kısa yoldan para kazanma imkanı olarak gördü ve web sitesinde George Floyd’un anısını “sonsuza kadar yaşatacağı” söylenen token’leri piyasaya sürdü. Floyd’u Blockchain yoluyla ölümsüzleştirme vaadine rağmen bu bir koleksiyon ürünü veya alım satımı yapılamaz token değil. Ayrıca projenin web sitesinde birçok eksik bilgi var bu da yeni piyasaya sürülen token’in bir dolandırıcılık ürünü olabileceğini düşündürüyor.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz