Gençlerin Yüzde 9’u Kripto Para İşlemi Yapıyor

Kripto Paralar
Kripto Paralar

Yatırım bankası Piper Sandler tarafından yapılan yeni bir ankete göre, ABD’li gençlerin %9’u kripto para birimlerinde işlem yapıyorlar. Piper Sandler’in altı ayda bir düzenlenen anketinde katılan 7.000 gencin yaklaşık 630’u kripto para ticareti yaptıklarını belirtti. Bununla birlikte anket kripto ticareti yaptıklarını söyleyenlerin %81’inin erkek olduğunu ortaya çıkardı. Ancak anket, gençlerin hangi kripto para birimlerini tercih ettiklerini veya düzenli olarak kripto alıp sattıkları hakkında daha fazla bilgi toplamadı.

Bunun üzerine bazı uzmanlar gençlerin yüksek riskli varlıklarla ticaret yapmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Kraken Avrupa genel müdürü Curtis Ting, kripto paralarla işleml yapanların en az 18 yaşında olması gerektiğini belirtti. Ayrıca Quantum Economics’te Bitcoin analisti olan Jason Deane, gençler için kontrollü ebeveyn kripto hesapları, fonlara katı sınırlamalar ve her eylem için ebeveyn izni gerektiren güvenlik önerileri eklemeyi savundu.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz