Gemini 400 Milyon Dolar Topladı

Gemini
Gemini

İkizler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan kripto para birimi platformu ve borsası Gemini, Morgan Creek Digital liderliğindeki bir turda 400 milyon dolarlık finansman açıkladı. Jay Z’den Marcy Venture Partners, Commonwealth Bank of Australia, 10T, Newflow Partners ve ParaFi de katkıda bulundu. Büyüme sermayesi turu, Gemini’nin değerini 7,1 milyar dolara fırlattı. Rakip borsa Coinbase’in 70 milyar dolarlık değerlemesinin onda biri ve Kraken’in aradığı 10-20 milyar dolarlık değerden daha az olsa da, anlaşmayla net servetlerini 10 milyar dolara çıkardıkları bildirilen kardeşler için oldukça iyi bir sonuç.

Gemini açıklamasında “pazara basit, yenilikçi ve güvenli ürünler sunmaya ve coğrafi genişlemesini ilerletmeye devam edeceğini” söyledi.Bununla birlikte, şirket başka şekillerde de genişlemektedir. Gemini’nin sahip olduğu Nifty Gateway, NFT alanına nispeten erken bir dayanak sağladı. Gemini’ye göre, blockchain tabanlı dijital varlıklar için pazar yeri 420 milyon dolarlık satış kaydetti ve yakın zamanda stratejisini, Bored Ape Yacht Club gibi dış NFT’lerin ticaretine izin verecek şekilde ayarladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz