Geçen Seneye Kıyasla PayPal Ödeme Hacmi Yükseldi

Ödeme devi PayPal bu yılın ilk çeyreğinde 6,03 milyar dolarlık gelir ve 1,22 dolarlık hisse başına kazanç açıkladı. Yayınlanan veriler, PayPal şirketinin geçen sene dördüncü çeyrekte 277 milyar dolardan bu sene 285 milyar dolara yükseldiğini gösterdi. Bu, ödeme hacimlerinin genellikle tatil sezonunu takip eden aylarda önemli ölçüde düştüğü göz önüne alındığında oldukça önemli bir artış olarak kabul edildi.

E-ticaret ve dijital cüzdan benimsemesinde pandemi sebebiyle yaşanan artış şirketin yükselmesini sağladı. CEO Dan Schulman yaptığı açıklamada, “Güçlü ilk çeyrek sonuçlarımız, dünya dijital ekonomiye geçerken işimizde devam eden ivmeyi gösteriyor” dedi. Genel olarak, şirketin şu anda 392 milyon aktif hesabı bulunuyor ve şirket 2021’in devamında 52-55 milyon yeni hesap ekleyeceğini tahmin etti. Bu arada PayPal, kripto para dünyasında büyük adımlar atarak kullanıcılara Bitcoin ve Ethereum alma ve satma imkanı sunarken trader’ların kripto ödemelerini genişletti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz