Gary Gensler: Kriptolar Son Derece Spekülatif

Gary Gensler
Gary Gensler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, bugün kripto para birimlerini “son derece spekülatif bir varlık sınıfı” olarak tanımladı. The Washington Post ile canlı yayınlanan bir röportaj sırasında konuşan Gensler, kripto para birimlerinin değerinin “dramatik bir şekilde düşebileceğini, dramatik bir şekilde yükselebileceğini” ifade etti. Gensler, kripto para birimi inovasyonunun “sistemin istikrarını baltalamamasının” önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Menkul kıymetler sorunuyla ilgili olarak Gensler, “yatırım sözleşmesinin özelliklerine sahip” kripto tokenleri söz konusu olduğunda SEC’in “büyük bir yetkiye” sahip olduğunu söyledi. Gensler daha önce kriptonun gelişmekte olan merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisini hedef almıştı. Bu yazın başlarında iki ayrı olayda Gensler, DeFi platformlarının kayıt dışı menkul kıymetlerle dolu olabileceğini söyledi.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikOne River Kripto Fonu 41 Milyon Dolar Topladı
Sonraki İçerikAMC Dogecoin Ödemelerine İzin Verebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz