Galaxy Digital: Bankacılık Sistemi Bitcoin’den Daha Fazla Enerji Kullanıyor

Dijital varlık firması Galaxy Digital tarafından bu ay yayınlanan bir rapora göre, dünyanın bankacılık sistemi Bitcoin’den daha fazla enerji kullanıyor. Raporda, Bitcoin’in şeffaflığı göz önüne alındığında, Bitcoin’in enerji kullanımını tahmin etmenin kolay olduğu belirtiliyor. Rapor, bu amaçla Bitcoin’in enerji tüketimini geleneksel ödemeler, tasarruflar ve ödemelerle ve altının bağımsız bir değer deposu olarak kimliğini karşılaştırıyor.

CEO Mike Novogratz liderliğindeki Galaxy Digital, dijital varlıklar, kripto para birimi ve blok zinciri endüstrilerinde faaliyet gösteren bir varlık yönetimi şirketidir. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in enerji tüketimi sebebiyle Tesla’nın Bitcoin ödeme seçeneğini askıya alması, kripto para topluluğunu kızdırdı. Elon Musk’ın Bitcoin’deki son u-dönüşü üzerine, Galaxy Digital, Bitcoin’i savundu. Şirketin yayınladığı rapor, geleneksel bankacılık sisteminin lider kripto para birimi Bitcoin’den çok daha fazla enerji harcadığını gösterdi. Bankacılık sistemi elektrik tüketim verilerini doğrudan bildirmezken Galaxy Digital, bankacılık sisteminin her yıl yaklaşık 263 TWh enerji kullandığını iddia etti ve bunun Bitcoin ağının tükettiği enerji miktarının iki katından fazla olduğunu açıkladı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz