FTX ve Circle USDC Desteği İçin Ortaklık Kurdu

14 Mayıs tarihinde kripto para borsası FTX, USDC’nin ortak yaratıcısı Circle ile ortaklık yoluyla USD Coin (USDC) desteğini artırdı. FTX, stablecoin teklifini genişletmek için kripto ödeme şirketi Circle ile iş birliği yapmaya başladı. FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada, “Circle yaklaşık sekiz yıldır blok zincirleri üzerinde fiat çalışması yapma konusunda bir öncü oldu ve kriptodaki ödemeleri kolaylaştırmak için derin yetenekler geliştirdi” dedi.

Ortaklık, FTX’in yanı sıra yan kuruluşu Blockfolio’nun müşterilerinin de uluslararası banka havaleleri ve kredi ve banka kartlarını kullanarak ABD doları hesaplarını finanse etmelerine ve fonları anında USDC’ye yatırmalarına olanak tanıyacak. Eylül 2018’de Circle ve kripto para borsası Coinbase tarafından oluşturulan USDC, 1 ABD Doları değerinde olmak üzere tasarlandı. USD Coin şimdilerde Tether’dan sonra gelen en büyük stablecoin.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz