FTX, Stablecoin Oluşturmaya Çalışıyor

0
412
FTX
FTX

CEO Sam Bankman-Fried, The Big Whale’e bir röportajda verdiği demeçte, kripto para borsası FTX’in bir stablecoin oluşturmaya çalıştığını söyledi. FTX şu anda müşterilerin bir sepet ABD doları stablecoin’i teminat olarak kullanmalarına izin veren marj ticareti sunmaktadır. Sepet, TrueUSD (TUSD), USD Coin (USDC), Pax Dollar (USDP), Binance USD (BUSD) ve HUSD’yi içerir. Rakip borsa Binance, 2019’da Binance USD ihraç etmeye başladı.

En büyük stablecoin olan ve 68 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Tether’in (USDT) yükselişi, stablecoinlerin düzenleyici inceleme altında bile nasıl gelişebileceğinin bir kullanım örneğini sunuyor. Tether, kripto borsası Bitfinex’in de sahibi olan bir Hong Kong holding şirketi olan iFinex’e aittir.

FTX, mevcut ayı piyasası sırasında harcama yapıyor ve kripto kredisi işletmesi BlockFi’yi 240 milyon dolara kadar satın alma anlaşması da dahil olmak üzere birçok büyük satın alma gerçekleştirdi. Bankman-Fried, Mayıs ayında perakende ticaret uygulaması Robinhood’un (HOOD) %7,6 hissesini satın alırken, FTX şirketin tamamını satın almakla ilgilenmediğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz