Fidelity: Kurumsal Bitcoin Benimsemesi Hızla Artacak

btc
btc

Fidelity’nin dijital varlıklar başkanı, Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesinin hızlanarak artacağını tahmin etti. Fidelity Digital Assets’in başkanı Tom Jessop’a göre, Bitcoin’in benimsenmesi “eşi görülmemiş bir parasal ve mali teşvik” ortamı sayesinde bir “kritik bir eşiğe” ulaştı. Jessop, koronavirüs salgınıyla beraber daha fazla kurumsal ve bireysel yatırımcının Bitcoin ve diğer varlıklara yöneldiklerini paylaştı. Jessop, dijital varlıkların benimsenmesinin sıfıra yakın faiz oranları ve kolay para politikaları sayesinde hızla yükseleceğini belirtti.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son günlerde %5 düşüş gördü ve şu anda 57.700 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Ancak, yılın başından bu yana, Tesla ve MicroStrategy gibi firmaların kurumsal yatırımları sayesinde %95’e varan artış kaydetmeyi başardı.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikKraken 2022’de Halka Açılacak
Sonraki İçerikTennessee Şehri Belediye Başkanı Kripto Para Kabul Etmeyi Planlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz