Fidelity: 2026’da Kurumsal Yatırımcıların Yüzde 90’ı Kriptoyu Benimseyecek

Fidelity
Fidelity

Fidelity Digital Assets tarafından yapılan bir anket, kurumsal yatırımcıların %90’ının 2026 yılına kadar kriptoya sahip olmayı planladığını ortaya çıkardı. Fidelity Digital Assets şirketinin yakın zamanda yaptığı ankete göre kripto varlıklarına sahip olan kurumsal yatırımcıların sayısı önemli ölçüde arttı ve gelecekte de artmaya devam edecek. Kurumsal yatırımcıların %70’i yakın gelecekte dijital varlıklar satın almayı planlarken, %90’ından fazlası 2026 yılına kadar kripto paraları benimsemeyi hedefliyor.

Anket için ABD, Avrupa ve Asya’daki 1.100’den fazla kurumsal yatırımcının görüşleri alındı. Anket ayrıca Asyalı yatırımcıların şu anda dünyanın diğer bölgelerine kıyasla önemli ölçüde daha fazla kripto satın aldıklarını ortaya çıkardı. Bununla birlikte, kurumlar arasında kriptoya karşı hala bazı şüpheler var. Yatırımcılar, kripto paraların fiyat hareketliliğinin en önemli dezavantajı olduğunu belirtti.

binance

En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!
Önceki İçerikBitcoin Çıkışları Bu Ay 15 Milyon Dolara Yükseldi
Sonraki İçerik“İleride Ethereum Performansı Artacak”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz